Zahrada

Časopis Zahrádkář - březen 2014

V březnovém čísle Zahrádkáře zjistíte, že nenáročné macešky i dominantní divizny si zaslouží pozornost zahrádkářů, jaké práce vás čekají v okrasné, ovocné a zeleninové zahradě v březnu, nebo co obnáší zbudovat si soukromé arboretum.  Přečíst si můžete další díl ze série o trávnících a určitě nepřehlédnete rozsáhlý článek o velkokvětých růžích nebo o pěstování chryzantém.

Probereme vhodné podmínky pro výsadbu ovocných stromů, podíváme se na dřevní houby na zahrádce i na netradiční tykev muškátovou.

    

Zahrádkářka se tentokrát zaměřila na historii a současnost salátu nazývaného Dětěnická atrakce a příprava salátů je i hlavním tématem březnových receptů.

Bonusem pro předplatitele je do tohoto čísla vložené osivo datlového rajčete s oranžovými a chuťově vynikajícími plody.

V únorovém čísle bylo pro předplatitele místo avizovaného rajčete Datlo vloženo osivo zimní, vytrvalé cibule Gerda. Rajče předplatitelé obdrží právě s březnovým vydáním časopisu Zahrádkář.

Březnový Zahrádkář vyjde 24. února.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Obsah Zahrádkáře

Macešky si zaslouží pozornost, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Lískovníček (řez okrasných rostlin), Divizny v okrasné zahradě, Arboretum Paseka (na návštěvě), Založení trávníku výsevem (trávník 2), Zahradní stavby a mobiliář (rady a postřehy zahradního architekta), Aloe není jen vera (krása sukulentních rostlin), Velkokvěté růže, Chryzantémy I.

Ovocná zahrada v březnu (kalendárium), Podmínky pro ovocné dřeviny (ovocná zahrada od A do Z), Zimní řez révy (vinařství)

Zeleninová zahrada v březnu (kalendárium), Jak správně pěstovat okurky, Cibule méně tradiční, Dřevní houby (houby pro zdraví), Tykev muškátová

Co vše lze kompostovat (kompostování), Původci chorob rostlin: viry, Odpovědna a březnový fejeton V. Větvičky, Živý plot (biozahrada), Inzertní servis, Zahrádkář mezi paragrafy, Meteorologické otazníky Aleny Zárybnické, Zahrádkářské akce…

Zahrádkářka

Dětěnická atrakce (chuťopis), Jarní kulinářské tipy, Léčivé citrony, Jarní únava (lékárna na zahrádce), Kvetoucí miska (floristika), Obrázky z lisovaných květin (udělejte si s dětmi), Mučenky (exotické ovoce).  

Dubnové číslo vyjde 24. 3. 2014 a bude v něm pro předplatitele přiloženo osivo firmy MORAVOSEED – mrkev Afalon F1.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ