Zahrada

Časopis Zahrádkář - červen 2014

V červnovém čísle Zahrádkáře všem připomeneme keř s názvem tavola, předvedeme jak na kvalitní seč trávníku, jak připravit a zrealizovat vřešoviště a poukážeme na jedovaté rostliny v okrasné zahradě.  Kalendárium naznačí, jaké práce nás čekají v červnu na zahradě, poodkryjeme úskalí i krásu chatek nejen v zahrádkových osadách a pokračuje i žádaný seriál o kompostování.

Že výsadbou nic nekončí, se přesvědčíme v příspěvku o ovocné zahradě, doporučíme odolné odrůdy broskvoní a na vinaře čeká osečkování révy a pomoc se správnou identifikací padlí.

Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se v Chuťopisu věnuje známým jahodám z Kunratic, receptům s tématikou špenátu a nabízí inspiraci pro osvěžující a zdravé saláty. Pro šikovné ruce nabízí tvorbu klobouku z papíru a floristům letní aranžmá s obilím. Pokud si chcete nejen vychutnat, ale i vypěstovat doma ananas, přečtěte si také závěrečný příspěvek v červnové Zahrádkářce!

Červnový Zahrádkář vyjde 26. května.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

časopis zahrádkář   zahrádkářka - příloha časopisu zahrádkář

 

Obsah Zahrádkáře

Tavola – keř snů, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Dřín japonský (řez okrasných rostlin), Kvalitní seč, první krok k dokonalému trávníku (trávník 6), Zahradní kosatce, které možná neznáte, Vřesoviště plné barev, Jedovaté rostliny v okrasné zahradě, Chatky nejen v zahrádkových osadách (rady a postřehy zahradního architekta), Smrdutky (krása sukulentních rostlin)

Ovocná zahrada v červnu (kalendárium), Výsadbou nic nekončí (ovocná zahrada od A do Z), Osečkování révy (vinařství), Správná identifikace padlí révy, Výběr odolných odrůd broskví

Zeleninová zahrada v červnu (kalendárium), Čerstvý salát po celý rok, Shiitake (Houby pro zdraví), Péče o půdu v zeleninové zahradě, Choroby bylinek na záhoně a v truhlíku

Kompostéry a boxy (kompostování 5), Molice vlaštovičníková, Bakterie (původci chorob rostlin), Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Vaše dotazy pro V. Větvičku, Červnový fejeton V. Větvičky, Inzertní servis, Meteorologické otazníky A. Zárybnické,  K výsadbě živých plotů (zahrádkář mezi paragrafy), Zahrádkářské akce…

Zahrádkářka


Kunratické jahody (chuťopis), Špenát s fantazií, Osvěžující a zdravé saláty, Klobouk z papíru (pro šikovné ruce), Letní aranžmá s obilím (floristika), Ananas (exotické ovoce)  

 Červencové číslo vyjde 25.6. 2014.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ