Zahrada

Časopis Zahrádkář - květen 2013

ako první představí páté číslo Zahrádkáře nové odrůdy třešní z Holovous, naučí vás roubovat révu. Zajímavé jsou i nové odrůdy rakytníku, seriál o výsevech a výsadbách zeleniny o pěstování fazole. Opět se bude věnovat ekologické ochraně zahradních plodin, na vaše dotazy odpovídá Václav Větvička, rostlinolékař Jaroslav Rod.

Zahrádkářka přináší opravdu skvělé recepty na pikantní zeleninové koláče, saláty ve všech podobách, čarování se stuhami, vzpomínku na květiny Karla Čapka. 

Obsah – Zahrádkář

Nízké zahradní plamenky, kalendárium Okrasná zahrada v květnu, Mořská cibule, Pěstební substráty pro kaktusy, Historické růže vhodné pro naše klima, Kousek světa v srdci Vysočiny – skalka ve Zdešově, Obojživelné a pobřežní rostliny, Bezúdržbová zahrada, Zahrada ve Valticích, Gardenstar – hvězdy mezi květinami.

zahrádkář 2013      Zahrádkářka - příloha časopisu Zahrádkář

Ovocná zahrada v květnu, Pěstování třešní, Roubování révy zazelena, Nové odrůdy rakytníku, Zeleninová zahrada v květnu, Skleník na zahrádce (květnová péče), Fazol – typy, pěstování, Okurky z Moravoseedu, Zelenina přímo setá

Rzivost hrušně, Pesticidy a nová pravidla jejich aplikace, Jak na choroby révy bez chemie, Problémy s vodou a větrem (poškození rostlin), Šetrná ochrana jabloní proti škůdcům, Poradna rostlinolékaře, Mykotoxiny a jejich nebezpečnost, Fejeton a odpovědi na otázky Václava Větvičky, Kotvící zemní vruty, Stavební zákon v pohybu, Meteoškolička Aleny Zárybnické, květnové zahrádkářské akce, zámecký park v Dačicích.

V Zahrádkářce si přečtěte

Saláty mnoha tváří, Pikantní zeleninové koláče, Třezalka (lékárna na zahrádce), Křtiny v růžových tónech, Stuhy a mašle, O umění zahradnickém (z knihy Zahradníkův rok bratří Čapků), Vzpomínka na květiny K. Čapka, Soutěž k „Roku rajčat“.     

 

 

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ