Zahrada

Časopis Zahrádkář - leden 2013

Pěstujete ibišky? Seznámíme Vás s těmi nejhezčími z celého světa.  Opět u nás najdete článek o zahradní architektuře, o tom jak vysadit trvalky abyste záhonu mohli věnovat co nejméně péče – ve třetím dílu tohoto seriálu se věnujeme údržbě a dlouhodobému rozvoji takového společenství.

    

Zajímavé je jistě i nahlédnutí do přírodní zahrady v Plavsku. Článek Prérié na zahradě vám přiblíží, jaké rostliny jsou v ní běžné a jak si můžete takové společenstvo vytvořit.

Začíná nový seriál o oblíbených rostlinách: Kaktus jako hobby.

Představíme nové, chorobám odolné a velmi chutné angrešty, zajímavé odrůdy jabloní hodnocené podle jejich chuti, vysvětlíme jak řezat révu ve skleníku.

Nezapomeneme ani na zeleninu a květiny, stromy v zimní zahradě. V dostatečném předstihu před sezonou vám poradíme jak chystat rané brambory.

Článek Problémy zahradních rostlin v roce 2012 připomene nejčastější choroby a škůdce, se kterými jste se obraceli na poradnu J. Roda. Na vaše dotazy odpovídají rostlinolékař J. Rod a ovocnář. J. Sus. Jak odstranit nedoatatek základních živin u zeleniny a ovocných stromů radí M. Kalina.

Hmyz na zahradě v tomto čísle reprezentují rovnokřídlí, mezi než patří například cvrček nebo saranče.

Pokračuje seriál o ochraně rostlin bez chemie – tentokrát o škůdcích révy vinné. 

Zahrádkářka vás provede Světem na pánvi (autentické recepty z různých míst prakticky na celém světě) , vyšíváním přírodních motivů, představí recepty s citrusy, jablky a zázvorem (recept na zázvorové pivo!).

Líbí se vám barevné větve a větvičky na stromech v zahradě? Naaranžujte si z nich něco hezkého i doma – Zahrádkářka nabízí ispiraci v článku Větve a větvičky.   

Do naší kulinářské historie současnosti vás vrátí recepty z krkonošské kuchyně nazvané Inspirace z Krkonoš. Podle našeho vzoru můžete vyrobit opravdu jednoduchý svícínek.

K prosincovému číslu Zahrádkáře dostali naši předplatitelé  stolní kalendář Zahrádkářův rok.

S příštím číslem dostane každý, kdo si ho koupí, Knihovničku Rajčata. Nezapomeňte na to!

Více o časopise, o možnostech a výhodách předplatného najdete na www.zahradkar.org.

S předplatným v tomto roce ušetříte 96 korun a dostanete zajímavé dárky, vzorky semen od našich předních semenářských firem.

 

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ