Zahrada

Časopis Zahrádkář - listopad 2013

V listopadovém čísle Zahrádkáře Vám představíme zámeckého zahradníka na Štiříně, Václava Větvičku. Pokračovat budeme v tématice hvězdníků, podíváme se na sortiment kaktusů i na možnosti sušení květin.

Ovocnáře asi zaujme neobvyklý způsob pěstování hrušní, pěstitelům zeleniny poradíme s jejím skladováním a zaměříme se na oblíbené hlávkové zelí.

Zahrádkářka nabídne několik dušičkových inspirací, stavbu krmítka a seznámí nás s luštěninami v kuchyni.

A co je nejdůležitější - vloženým dárkem v časopise, tentokrát pro všechny čtenáře, je Knihovnička Zahrádkáře na téma Ochrana rostlin – díl I.

Zahrádkář vychází 25. 10., najdete ho na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

časopis zahrádkář  zahrádkářka - příloha časopisu zahrádkář

Obsah Zahrádkáře

S Václavem Větvičkou nejen o Štiříně (rozhovor), Okrasná zahrada v listopadu (kalendárium), Velkokvěté hybridy azalek (řez), Co nového u hvězdníků (díl II.), Ozdobnice na zahradě, V plné kráse (kaktusy), Suché kytky, Voda v zahradě (postřehy a rady architekta), Nejenom o množení trvalek s Arnoštem Peterou (rady zahradníka).

Ovocná zahrada v listopadu (kalendárium), Řezem proti padlí angreštu, Ještě k balerínám – a nejen u jabloní, Problémy s výživou (vinařství), Neobvyklý způsob pěstování hrušní.

Zeleninová zahrada v listopadu (kalendárium), Zelí hlávkové – základ české kuchyně, Skladování zeleniny (díl II.), Drobní zemní savci v zahradách, Nespecifické a jiné poruchy I. část (abiotické poruchy rostlin), Šetrná ochrana brukvovité zeleniny.

Zahrádkář mezi paragrafy, Odpovědna a fejeton V. Větvičky, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Inzertní servis, Podzimní výstavy zahrádkářů…

 

Zahrádkářka

Dušičkové inspirace (floristika), Luštěniny, Vaření s vínem a na víně, Ptačí krmítko z břízy (vyrobte si s dětmi), Léčivé podzimní plody (lékárna na zahrádce).

Prosincové číslo vyjde 25. 11. 2013 a bude v něm druhá část Knihovničky Ochrana rostlin.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ