Zahrada

Časopis Zahrádkář - říjen 2013

V říjnovém čísle Zahrádkáře Vám představíme sortiment amarylisů, zajímavou odrůdu sakury. Architekt poradí, kam v zahradě patří kámen a také v něm zjistíte, co škodí kaktusům.

Jablka, řez ovocných dřevin a pěstování kanadských borůvek doplní rady pro říjnovou zeleninovou zahradu. Nechybí poradny, ochrana rostlin, křížovka a zahrádkářské akce.

Zahrádkářka k tomu přidává recepty z české bramborové klasiky a sladké mlsání z dýní. Pro šikovné ruce návod na podzimní věnec a pozvánku na jiřinkové hody. Zahrádkář vychází 25. 9., najdete ho na www.zahradkari.cz, ale i na Facebooku!

    zahrádkářka - příloha časopisu zahrádkář

Obsah Zahrádkáře

Umění proměn – sakura od jara do zimy, Okrasná zahrada v říjnu (kalendárium), Řez krásnoplodky (Callicarpa), Sporýš v trvalkových záhonech, Co nového u hvězdníků I. část, Hlavní choroby a škůdci kaktusů, Kámen v zahradě (rady architekta), A přežije mi to zimu (co říkají prodejci a jak to opravdu je), Květinová louka, Ovocná zahrada v říjnu, Chuť jablka na prvním místě, Ovocnářská odpovědna J. Suse, Zahradní borůvky pro chuť a zdraví, Zeleninová zahrada v říjnu, Skleník na zahrádce, Skladování zeleniny I., Hokkaido - není jen oranžové, Šlechtění zeleniny (Vinary), Šetrná ochrana brukvovité zeleniny I., Genetické poruchy rostlin, Roztoči na révě, Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Unikátní živý plot ze smrků, Odpovědna a fejeton V. Větvičky, Zahrádkář mezi paragrafy, Inzertní servis, Zahrádkářské akce a Zámecký park Velké Březno.

Zahrádkářka

Příšerky vyřezané z dýní, Recepty čtenářek – dýně, Červená řepa (recepty), Brambory od české klasiky po moderní kuchyni, Slezská kuchyně, Podzimní věnec (pro šikovné ruce), Mateřídouška (lékárna na zahrádce), Mořská cibule (z dopisů čtenářů), Jiřinkové hody (upravujeme na jídlo hlízy jiřinek).

Listopadové číslo vyjde 25. 10. 2013 a bude v něm první část Knihovničky Ochrana rostlin.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ