Zahrada

Časopis Zahrádkář - říjen 2014

V říjnovém čísle Zahrádkáře postoupíme spolu s přírodou do Velkolepého finále (reportáž zahrada na Vyškovsku), poradíme se zazimováním durmanů a s vybudováním tajné zahrádky na našem pozemku.  Seriál o sukulentních rostlinách tentokrát přináší zajímavé téma sukulentních pelargonií. Zajímá Vás štěpování jabloní, sklizeň úrody na zahradě nebo lískové oříšky? Pak nalistujte část věnovanou ovocné zahradě v říjnu.  Informace také poskytneme s posklizňové úpravě a uskladnění zeleniny, ke košťálové zelenině či k pěstování a užívání stévie. Na své si přijdou i zastánci komunitního zahrádkaření a biohnojení. Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor se pokusí osvětlit Jaroslav Rod a další stránky jsou pak věnovány životu a (ne)užitečnosti mšic.

Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se soustředila na dýně, dýňové recepty a Květa Korečková v říjnovém receptáři přidává podzimní vaření z lilku a fenyklu.

   

Říjnový Zahrádkář vyjde 22. září.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Obsah Zahrádkáře

Velkolepé finále, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Žanovec (řez okrasných rostlin), Durmany stojí za to!, Tajná zahrádka (nejen) v zahrádkové osadě (postřehy zahradního architekta), Podzimní množení a výsadby trvalek,  Sukulentní pelargonie a jim příbuzné (krása sukulentních rostlin), Telč (zámecké parky).

Kalendárium prací v ovocné zahradě, „Pravokořenné“ jabloně aneb proč štěpovat?, Konečně sklízíme (ovocná zahrada od A do Z), Lísky krajana Vláda Moulise.

Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Čerstvý salát po celý rok - říjen, Posklizňová úprava a uskladnění zeleniny, Stévie, Komunitní zahrádkáření – fenomén doby (I.),  Košťálová zelenina,  Hnojení (biozahrada), Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor.

Zlatá pravidla kompostování, Mšice na zahradě,   Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Ivana Šafránková radí v okrasné zahradě,  Houby III (původci chorob), Vaše dotazy pro V. Větvičku, Říjnový fejeton V. Větvičky, Meteorologické otazníky, Křížovka…

Zahrádkářka

O dýních a lidech (chuťopis), Recepty z přírody (lékárna na zahradě),  Podzimní vaření z exotické zeleniny – lilku a fenyklu (říjnový receptář Květy Korečkové), Mango – tropická lahůdka (exotické ovoce).

 

Časopis Zahrádkář zároveň zve své příznivce na říjnovou výstavu Zemědělec v Lysé nad Labem (9.-12.9.2014), do své expozice podzimního ovoce a zeleniny, kde bude i zahrádkářská poradna a stánek časopisu.

 

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ