Zahrada

Časopis Zahrádkář - srpen 2014

Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Po celé léto se můžete zúčastnit fotosoutěže na téma Zahrádkář na cestách a příloha časopisu Zahrádkářka přidává oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si srpnový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve, foťte na cestách a hlavně -  soutěžte s námi!

Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

   

 

V srpnovém čísle Zahrádkáře

se na úvod podíváme do jedné z krásných zahrad v Čechách, pokračovat budeme závlahou v péči o trávník a v okrasné zahradě se zaměříme na zahradní chrpy a „horskou mátu“. V seriálu o sukulentních rostlinách se nám nabízí přehlídka pestrobarevných afrických kosmatcovitých rostlin. Zahradní architekt pak poradí s realizací růžové zahrádky a jako vždy nechybí pravidelná kalendária. Na návštěvu se vypravíme do Arboreta Nový Dvůr a zajímavý příspěvek nás seznámí s úspěšným leč nedoceněným šlechtitelem chryzantém Janem Dvořákem.

Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se zaměřila na recepty s rajčaty a novými bramborami, Chuťopis navíc přináší informace o tzv. Stupickém rajčeti. Nedávné Mistrovství floristů ČR, s názvem Děčínská kotva, nám připomene několik  inspirativních fotografií na téma letní slunovrat.

Zářijový Zahrádkář vyjde 25. srpna.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Obsah Zahrádkáře:

Zahrada světla a stínu, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Abélie (řez okrasných rostlin), Závlaha – podstata úspěchu (trávník 8), Růžová zahrádka (nejen) v zahrádkové osadě (postřehy zahradního architekta), Africké kosmatcovité (krása sukulentních rostlin), Zahradní chrpy a stokésie, Znovuobjevená horská máta, Květiny našich prababiček, Jan Dvořák – nedoceněný český šlechtitel, Nostalgická zahrádka mládí, Arboretum Nový Dvůr.

Kalendárium prací v ovocné zahradě, Ovocnářská odpovědna, Odolnost, rezistence a tolerance (ovocná zahrada od A do Z), Rajonizace angreštu ztrácí význam.

Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Čerstvý salát po celý rok, Pěstování ucha Jidášova (Houby pro zdraví), Česnek s garancí od šlechtitele, Vysoké záhony, Děti na zahradě, Šetrná ochrana slivoní proti škůdcům.

 

Speciální komposty (kompostování ),  Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Houby (původci chorob), Vaše dotazy pro V. Větvičku, Srpnový fejeton V. Větvičky, Naši čápi a jejich sčítání…

Zahrádkářka


Stupické rajče (chuťopis), Nové brambory, Kuchařka pro chlapy, Ohlédnutí za Děčínskou kotvou (floristika), Kotvičník zemní (lékárna na zahradě), opuncie (exotické ovoce). 

 

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ