Zahrada

Časopis Zahrádkář - únor 2013

Časopis Zahrádkář přináší pestrou paletu zajímavých článků a pro každého na obalu Knihovničku Rajčata.

V kalendáriu připomíná, co bychom měli udělat v únoru. Milovníkům květin představuje petúnie, seriál o kaktusech. Ovocnářům nabízí zkušenosti se sloupcovitými jabloněmi, zelinářům články o skleníku, sadbě, o Zahradě bez chemie.

Příloha Zahrádkářka nabízí aranžování květin, pohled do přírodní lékárny - na hojivé bylinky - aloe a kostival, recepty pro milovníky sladkého - Hříšné nákypy, pro ostatní jak upravit zelí a kapustu.      

Zahrádkář vychází 24. ledna, více najdete na www.zahradkar.org. Zahrádkář je i na facebooku!

 

      

 

Obsah Zahrádkáře:

Petúnie - stálice na nebi letniček, Kalendárium Okrasná zahrada v únoru, Africké krvácející srdce (Clerodendrum – blahokeř), Zasněžená romance, Kde jsou kaktusy doma II., Přirozenost v zahradní tvorbě (rady a postřehy zahradního architekta), Novinky v péči o trávníky, Zahrady v Appelternu

Kalendárium Ovocná zahrada v únoru, Když se řekne roubování III., Zkušenosti s kolumnárními (sloupcovitými) jabloněmi. Netradiční výrobky z hroznů a vína

Kalendárium Zeleninová zahrada v únoru, Skleník na zahrádce - práce v únoru, Kvalita raných brambor, Substráty a nádoby pro sadbu, Sladké mrkve, Biologická ochrana zeleniny, Zahrada bez chemie, Pěstování nás baví – komunitní zahrady v Praze

Chladová a mrazová poškození (1. část), Odpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod, Plšík lískový a plch velký (život na zahradě), Rovnokřídlí – Kobylky, Cvrčci, Sarančata a Koníci (hmyz na zahradě), Přespřílišná péče o rostliny (jak se starat správně), odpovědna a fejeton Václava Větvičky, meteorologická školička Aleny Zárybnické, zahrádkář mezi paragrafy řeší téma Peníze předem, nebo k notáři?

Anketa Zahrádkáře s odměnou, zahrádkářské akce a procházka zámeckým parkem Březnice.

 

Zahrádkářka

přináší recepty na Hříšné nákypy, dobroty, ve kterých hraje hlavní roli zelí nebo kapusta, ze suchých květin, česneku a bylinek vykouzlí Cop z bylinek a česneku.

V únorovém čísle Zahrádkářky se dozvíte, kdo vyhrál s soutěži Nejlepší domácí likéry, co všechno zahojí Hojivé bylinky (Kostival a Aloe).     

Zajímavé a praktické je téma Čajové směsi (sestavování směsí kvůli chuti nebo léčivému účinku), Vůně koření (využití léčivých účinků cizokrajného koření).

Chcete udělat radost dětem, schovat kompost? Zkuste Vrbové stavby podle Zahrádkářky.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ