Zahrada

Časopis Zahrádkář - září 2014

Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ! 

Zářijové číslo časopisu přináší další informace o naší soutěži a velké výstavní expozici v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Příloha časopisu Zahrádkářka přidává k Roku tykví navíc oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si zářijový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve a hlavně -  soutěžte s námi!

Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!    

časopis zahrádkář   zahrádkářka - příloha časopisu zahrádkář

V zářijovém čísle Zahrádkáře     

Ukážeme možnosti zahrady vybudované ve svahu, pokračovat budeme v seriálu Péče o trávník – tentokrát na téma mechů, plsti a vertikutace.  V okrasné zahradě se zaměříme na shorakvěty  (Liatris), průhonické magnólie a na bohatý sortiment jeřábů. Seriál o sukulentních rostlinách se věnuje pěstování specifické skupině kosmatcovitých rostlin -  „živým kamenům“.  Článek o jahodách přibližuje jejich ochranu před mrazy, ovocná zahrada od A do Z napovídá jak si zajistit stálé a pravidelné výnosy a seznámíme se i s ovocem, náležejícím do rodu slivoň (Prunus).  Zajímavé je i téma cibulovité zeleniny a stále aktuální je i česnek a nová odrůda Karel IV. Zahradní architekt pak poradí s realizací květnaté zahrádky na malém prostoru a nezapomínáme ani na pravidelný seriál o kompostování, šetrnou ochranu proti škůdcům na zahradě, kalendária, poradny a meteorologické otazníky.

Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se zaměřila v rubrice Chuťopis na brambory z Vysočiny a na bramborové recepty, receptář Květy Korečkové je ve znamení ovoce konce léta – hrušek, jablek, švestek a rynglí. V Zahrádkářce se lze dočíst i o méně známých či nepříliš využívaných bylinkách, nacházejících ale pomalu cestu do naší kuchyně.  Seriál o exotickém ovoci nás tentokrát zavede do Mexika, kde se pěstuje pitahaja, kaktus pro užitek.

Zářijový Zahrádkář vyjde 25. srpna.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Obsah Zahrádkáře:

Zahrada ve svahu pestrá po celý rok, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Rakytník (řez okrasných rostlin), Bez mechu a plsti (trávník 9), Květnatá zahrádka (nejen) v zahrádkové osadě (postřehy zahradního architekta), Odshora dolů…,  Jeřáby – barevné perly pozdního léta, Živé kameny (krása sukulentních rostlin), Průhonické magnólie

Kalendárium prací v ovocné zahradě, Jahody a mráz, Ovocnářská odpovědna, Stálé a pravidelné výnosy (ovocná zahrada od A do Z), Slivoň není vždycky jen slíva, Odrůdy pro zahrádkáře (vinařství)

Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Čerstvý salát po celý rok, Cibulová zelenina, O česneku ze Smržic, Co ovliňuje výživu a hnojení zeleniny (hnojení zeleniny I)

Průběžná kontrola (kompostování ), Šetrná ochrana třešní a meruněk proti škůdcům,  Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Ivana Šafránková radí v okrasné zahradě,  Houby II (původci chorob), Vaše dotazy pro V. Větvičku, Zářijový fejeton V. Větvičky, Meteorologické otazníky, Křížovka…

Zahrádkářka


Brambory z Vysočiny (chuťopis), Vyzkoušejte asijskou kuchyni,  Ovoce konce léta (zářijový receptář Květy Korečkové), Zahradní slavnost (floristika), Bylinek není nikdy dost (lékárna na zahradě), Pitahaja (exotické ovoce)  

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ