Magazín

Floristická soutěž Polabský motýl
Výstava Zemědělec v Lysé nad Labem je jednou z prvních jarních výstav. Na tom letošním se již potřinácté konala soutěž v aranžování květin pro studenty středních zahradnických a zemědělských škol a učně zahradnických a zemědělských učilišť Polabský motýl.

Orchidej Miltonia
Miltonie pochází převážně z Brazílie, rostě v teplých a vlhkých lesích. Řadíme ji mezi epifytní orchideje. Má výrazné hvězdicovité květy, ale je poměrně choulostivá.

Přehlídka orchidejí
Poslední únorový víkend patřil výstavám orchidejí v síti Sdružení zahradnických center. Poutavou přehlídku rostlin najdete v řadě prodejen ještě celý týden.

Vyzkoušejte pozinkové květináče
Jistě to znáte. Máte svůj oblíbený květináč a chtěli byste se z něj těšit celý rok. Ale nelze ho použít do bytu a zároveň na zahradu. Co vyzkoušet třeba pozinkové květináče?

Jak na řez ořešáku
Ořešák je běžnou dřevinou našich zahrad. S jeho řezem však pěstitelé mívají problém. Proto jsme vybrali tuto problematiku z knihy našich významných ovocnářů.

Jehličnany v nádobách
Jehličnany nepotřebují růst výhradně ve volné půdě, mohou dlouhodobě zdobit zahradu, ale také terasu, balkon nebo zádveří, když je vysadíme do nádob.

Manévry s živým vánočním stromkem
Měli jste na Vánoce doma jehličnan v kontejneru, který chcete nadále pěstovat? Poradíme vám jak na to.

Zázračná síla medu
Konzumace medu snižuje riziko vzniku civilizačních chorob, množství tělesného tuku, hmotnost a prodlužuje život. Čistý med obsahuje velké množství antioxidantů, minerálních látek a vitaminů a ...

Aby kompostování bylo sexy...
Návrat organických látek zpět do půdy byl důležitý už pro první zemědělce a nic se na tom nezměnilo dodnes. Organické zbytky se vracely do půdy různým způsobem, ať již to bylo zaorávání či zarývání nebo kompostování.

Staročeský mikulášský jarmark zahájil advent
Velmi zajímavým způsobem mohli Pražané strávit sobotu 1. 12. 2012 v Toulcově dvoře v Hostivaři. Sluníčko prvního prosincového dne vylákalo na Staročeský mikulášský jarmark opravdu hodně návštěvníků, především rodiny s dětmi.

Staropražské Vánoce zahájeny
Ve čtvrtek 22. listopadu byla zahájena slavnostní vernisáží tradiční vánoční výstava ve skleníku Botanické zahrady University Karlovy v Praze.

Advent očima floristy
Letošní výzdoba v adventním období a během vánočních svátků by měla být podle našeho předního floristy a designera Pavla Hrušky, kterého jsme navštívili v jeho květinovém ateliéru v pražské Štěpánské ulici, ve stylu glamour.

Oměj zabíjí
Některé rostliny jsou opravdu nebezpečné. Málokdo si uvědomuje, že někdy stačí bezděčný dotyk... K těm opravdu nebezpečným patří oměje.

Rez hrušně nás trápí stále
Nejvíce letos asi dělala pěstitelům starosti rez hrušně. Soudíme tak hlavně podle vašich četných dotazů a zaslaných snímků. Tuto nemoc způsobuje houba Gymnosporangium sabina.

Krásnoplodka – keř, který nepřehlédnete
Krásnoplodka (Callicarpa) je středně vysoký opadavý keř, který poutá pozornost díky barvě svých plodů. Kvete sice nenápadně, ale během léta, kdy již pominul nápor jarních kvetoucích keřů.

Velkolepá zahradnická výstava uzamkla brány
Po 186 dnech nabitých aktivitou a zážitky skončila 7. října, zalita sluncem, šestá světová zahradnická výstava Floriade 2012.

Líčidlo známé neznámé
Líčidlo (Phytolaca) je rostlina, která vypadá poměrně exoticky a pokud se někde objeví, bývá středem pozornosti. Často se lidé ptají, co to je za rostlinu a zda nejsou její plody jedovaté.

Tykve, dýně
Navštívili jsme tradiční výstavu dýní v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Každoročně je věnována spíše pestrému sortimentu okrasných tykví a tykviček. Letošní zaměření je spíše kulinářské.

Ohlédnutí za biojarmarkem v Brně
Ve dnech 6.-7. října proběhl v Brně 21. ročník biojarmarku, návštěvníci mohli nakoupit potraviny od místních farmářů i získat řadu užitečných informací a kontaktů.

Výsadba růží
Prvním momentem před výsadbou je výběr odrůdy. Růže, zvláště některé odrůdy, jsou velmi citlivé na napadení houbovými chorobami, proto doporučujeme velmi pečlivý výběr.