Zahrada

4 důvody, proč pořídit kamenný koberec

Poslední dobou dochází k rozmachu tohoto typu materiálu v interiérovém i exteriérovém designu. Za svojí oblibu vděčí nejen jeho přirozené kráse, ale i technickým vlastnostem. Uvažujete-li o revitalizaci podlahy, máme pro vás horkého kandidáta. Uvádíme vám 4 hlavní důvody, proč si vybrat zrovna kamenný koberec.

 

1) Kamenný koberec a jeho masážní vlastnosti

kamenný koberec

Milujete ten příjemný relaxační pocit, když kráčíte po dně rybníku a oblázky vám masírují plochu chodidel? V případě, že se rozhodnete pořídit si kamenný koberec, můžete tento pocit prožívat také na vlastní zahradě či doma. Nerovnoměrný kamenitý povrch je nejen příjemným relaxačním prvkem kamenných koberců, ale též jej ocení čtyřnozí miláčci, kterým nebudou ťapky klouzat, jako po plovoucí podlaze.
 

2) Kamenný koberec a jeho estetické vlastnosti

Kamenný koberec spojuje eleganci přírodního materiálu s moderním chladným vzhledem, který se v současné době stále oblíbenější. I když se může zdát, že je kamenný koberec materiál primárně určený pro exteriér, opak je pravdou. V současné chvíli se již hojně používá v restauracích, školkách, administrativních budovách a pomalu si razí cestičku také do domácností.
 
I když se vám budou snažit bytoví architekti tvrdit opak, nejověřenějším designerém s dlouholetými referencemi je matka příroda.
 

3) Kamenný koberec a jeho údržba

Kamenný koberec se montuje, na rozdíl od betonové dlažby, vcelku, čili beze spár. Právě spáry bývají oblíbenou skrýší různých nečistot, špíny a mastnoty. V exteriéru stačí pro jeho údržbu používat tlakovou hadici, která důkladně vyčistí povrch kamenného koberce a zanechá jej čistý. V interiéru má kamenný koberec díky svému nepravidelnému povrchu výhodu, že drží prach při zemi. K odstranění prachu následně stačí použít vysavač. Oproti tomu veškeré typy podlah s rovným povrchem prach víří.

 

4) Kamenný koberec a praktické výhody

Kamenný koberec má v záloze několik technických parametrů, které z něj dělají ideální stavební materiál pro pokrytí podlahy. V první řadě, velice dobře absorbuje vodu. Díky tomu na jeho povrchu nevznikají kaluže a v zimních měsících nezamrzá, protože voda má stále kam expandovat. V interiéru zase má dobrou tepelnou vodivost materiálu, takže po zatopení se rychle zahřeje, příjemně se po něm chodí a nezebe do nohou.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ