Zahrada

Botanické sbírky zahrady v Chotobuzi

Možná jméno pro mnohé zatím zní poněkud tajemně, ale lokalita přímo navazuje na známý Průhonický park. Sbírková Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi prošla rekonstrukcí a bude se stále častěji představovat také široké veřejnosti. Na první zářijový víkend 7. a 8. září připravili zaměstnanci Botanického ústavu AV pro širokou veřejnost provázení po areálu. 
Budete si moci prohlédnout zdejší sbírky, především sortiment záhonových růží a leknínů. Poprvé nahlédnete s průvodcem i do nově připravovaných expozic botanické zahrady. Jedná se o původní zásobní plochy tzv. matečnice Průhonického parku a o sbírku planých, botanických růží. Ty sice již nepokvetou, zato můžete obdivovat velkou variabilitu šípků. Expozice, které si nyní prohlédnete, budou veřejnosti zpřístupněny během dvou let. Dříve zanedbané plochy se podařilo revitalizovat za pomoci
"Programu na podporu druhové diverzity neprodukčních rostlin a zachování jejich genových zdrojů" Státního fondu životního prostředí.

Sraz na prohlídku je v sobotu a neděli vždy ve 14.00 u vchodu z Průhonického parku. Na akci je nutné zakoupit vstupenku do parku, vlastní provázení je zdarma.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ