Zahrada

Ohlédnutí za biojarmarkem v Brně

Ve dnech 6.-7. října proběhl v Brně na Zelném trhu 21. ročník biojarmarku pod záštitou ekologického institutu Veronica. V nabídce převládala zejména nabídka ovoce a zeleniny od menších pěstitelů, dále mošt, burčák, syrovátka a sýry, koření a maso přímo z farmy. Poměrně výrazné bylo i zastoupení ekologů – ekologický institut Veronica jako pořadatel a dále Brontosaurus a Hnutí Duha. Pro zpříjemnění návštěvy jarmarku hrála návštěvníkům cimbálka.

Tradiční biojarmark v Brně 

Podobné aktivity jsou jistě velmi přínosné pro spotřebitele i menší farmáře, protože pomáhají propojit místní nabídku s poptávkou. V neposlední řadě je zde možnost nakoupit domácí a kvalitní suroviny přímo od producentů, navíc často za velmi příznivé ceny. Poptávka po kvalitních domácích potravinách stále roste.

Tradiční biojarmark v Brně 

Ekologický institu Veronica i Hnutí Duha poskytovatly mimo jiné i řadu informací o dalších podobných akcích v okolí a kontakty na místí farmáře, kde si zájemci mohou opatřit produkty celoročně bez ohledu na konání trhů. Přes poměrně velký zájem veřejnosti je všeobecná informovanost o podobných možnostech velmi malá. V Brně se průběžně koná řada drobných trhů a exituje cca 15 míst, kde lze kupovat suroviny přímo od farmářů. Pokud vás zajímají zdroje kvalitních potravin z místních zdrojů, můžete navštívit například adresář farmářů či využít služeb Bedynky.cz. Na stránkách Veronica.cz naleznete podrobnější informace o biopotravinách a jejich nákupu. 

Cimbálka na biojarmarku

 

Fotogalerie

Biojarmark v brně
ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ