Zahrada

Pět tipů na zahradní dekorace

Zahrada či balkon plné krásných rostlin a navíc něco k sezobnutí. Báječná představa, ale nebojte se ještě doplnit milý akcent, třeba zahradní dekorace. Budete překvapeni, jak prostor zútulní a přitáhnou pozornost.

Hra světla a tvarů

Proměnlivost zahrady se násobí nejen střídáním ročních období, ale také dne a noci. Určitě oceníte rozmanité osvětlení, které přes den nasává energii ze slunce a po setmění podbarví prostor, zvýrazní pěšinku nebo se dokonce přímo prolíná s ozdobným prvkem. Elegantní kovové zápichy se skleněnou koulí Candela večer nečekaně vzplanou. Máte-li raději měkké světlo tradiční svíčky, zkuste ji vložit do nadčasové hvězdy, nositele snů a nadějí. Povrch s nádechem rezavé patiny souzní s nejrůznějšími typy bydlení.

 

Vzduch a pohyb

Milovníci drobné klasiky určitě nepřehlédnou kovovou korouhvičku ve tvaru kohouta, který se neohroženě otáčí ve větru. Stačí mu jen doplnit vhodně dlouhou tyč a stabilně zasadit do země nebo jinak upevnit. Přátelé pohybu také stylově a příjemně zrelaxují v pruhované houpací síti. Dokonce může být, podobně jako další zajímavé věci, i bytovým doplňkem.

 

Voda vnese do zahrady dynamiku

Rádi byste zakomponovali dekorace na zahradu, jako například vodní hrátky, ale na jezírko opravdu nezbývá místo? Zkuste do svých tvůrčích plánů přidat zurčící fontánu v podobě stárnoucího pařezu porostlého mechem. Užijete ji do stinného zákoutí s kapradím i do prosluněné skalky a nezklame ani na terase nebo dvorečku, protože má vnitřní okruh cirkulace vody. Navíc s nástupem večera nezmizí, díky zabudovanému osvětlení získá tajemný nádech.

 

Místo pro zelené společníky

Plánujete doma na parapetu či chráněná lodžii rychlit pažitku nebo vysévat řeřichu? Spolehlivě porostou na zádech ježka z umělého kamene, netradiční pěstební nádoba rozzáří přinejmenším děti. Bylinky mohou prostřídat také prvosenky nebo zelenobílý břečťan.

Originální bytové doplňky z Německa budou jistě vhodným dárkem, kvalitní materiál i zpracování podtrhnou jedinečnost zboží, které jinde v ČR nedostanete. Snadno je za rozumnou cenu nakoupíte prostřednictvím e-shopu Velký košík, který má navíc přes 1000 odběrných míst. Raději listujete v papírových stránkách? Objednejte si tištěný katalog zdarma.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ