Zahrada

Staropražské Vánoce zahájeny

Ve čtvrtek 22. listopadu byla zahájena slavnostní vernisáží tradiční vánoční výstava ve skleníku Botanické zahrady University Karlovy v Praze. Na výstavě se podílejí Botanická zahrada UK, Botanická zahrada hl. m. Prahy, nakladatelství Argo, Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem, firma Rosa, Lesy ČR – Okrasná školka Ďáblice, Bonsai květiny Petra Herynka a především sám Ing. Petr Herynek, který je hlavním aranžérem a duchovním otcem těchto vánočních výstav. Výstavy pořádá již od roku 1978. Mediálními partnery jsou časopis Zahrádkář a televize Metropol. Výstava je otevřena do 2. 1. 2013 denně od 10 do 17 hod. (24. 12. a 31. 12. do 16 hod.).

 

 

Kromě množství ozdob, figurek čertů, perníků, starodávných hraček a dalších předmětů spojovaných s vánočními svátky jsou zde k vidění unikátní betlémy a divadélka historická i pro tuto příležitost vyrobená.

 

 

Na vernisáži promluvila také Věna Hrdličková, významná česká sinoložka, japanoložka, překladatelka a spisovatelka, ale také například spoluzakladatelka Bonsai klubu Praha. Účastnila se všech výstav Petra Herynka. Řekla, že jsme bývali skromnější a využívali všech darů přírody. Vánoce pro nás byly krásné a nezapomenutelné.

 

 

Vánoční atmosféru pomohly navodit dvě členky komorního flétnového souboru Syrinx – jeho umělecká vedoucíMagdalena Bílková Tůmová a herečka Zdeňka Žádníková-Volencová.

Fotogalerie

ČASOPIS ZAHRÁDKÁŘ